A polarizált fény biológiai hatásai
- Részletek
- Megjelent: 2011. december 13. kedd, 19:44
2011. december 20. kedd, 18.00
Falus András akadémikus előadása
A polarizált fény (Bioptron, Sensolite) biológiai hatásait eddig többé-kevésbé szubjektív leírásokból ismertük meg és a dolog természetéből adódóan gyakran kételyt ébresztettek. Korunk új komplex szemléletű tudományos orvosbiológiai megközelítése talán közelebb visz az ilyen és hasonló jelenségek értelmezésében de egyúttal újabb kérdéseket is generál. Segít-e a rendszerelvű biológia és a genomika az eddig meg nem magyarázott mechanizmusú polarizált fény hatásának megértésében? Mire jó a bioinformatika általában egy "black-box" hatás feltárásában?
A témával már foglalkoztunk egy másfél évvel ezelőtti klubnapon. Akkor Dr. Fenyő Mártát, a polarizált fényterápia feltalálóját hívtuk meg. Falus András mostani meghívását az indukálta, hogy idén Fenyő Mártával és két másik szerzővel egy cikket közöltek az Orvosi Hetilapban és az Inflammation Research című lapban a polarizált fény biológiai hatásáról.
Olvasnivalók:
- Fényterápia polarizált fénnyel? Beszélgetés Dr. Fenyő Mártával a Szkeptikus Klubon, 2010. 03. 16.
- Falus és tsai. - A polarizált fény epigenetikai tényező a gyulladásgátlásban; teljesgenom-szintű expressziós analízis gyermekkori visszatérő légúti megbetegedésekben, Orvosi Hetilap
- Fenyő M., Mandl J, Falus A. - Opposite effect of linearly polarized light on biosynthesis of interleukin-6 in a human B lymphoid cell line and peripheral human monocytes, Cell Biol Int. 2002;26(3):265-9.
- Bioptron, fénnyel az egészségért
- Sensolite, sejtműködést regeneráló polarizáltfény-terápiás rendszer
A belépés díjtalan, minden érdeklődőt szeretettel várunk!
A klubest helye: Kossuth Klub (1088 Budapest, Múzeum u. 7.), földszinti klubhelyiség.